UWAGA! Serwis adriatyka.pl wykorzystuje technologię cookies – Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Menu główne
Wyszukiwarka
Informacje o Chorwacji
Bądź na bieżąco
z naszym newsletterem:

FAQ najczęściej zadawane pytania


Kontakt

Wyspy w Chorwacji

Najpiękniejsze Chorwackie Wyspy

Wyspa Krk, Kvarner:
Jest to największa Chorwacka wyspa położona w Zatoce Kvarner, leży na południowy zachód od miasta Rijeka. Wyspę Krk z lądem łączy piękny, stanowiący cud techniki most od długości 1430 m. Przejazd przez most jest płatny. Głównym  miastem i zarazem stolicą wyspy jest miasto Krk. Na wyspie Krk znajduje się międzynarodowe lotnisko oferujące połączenia z wieloma krajami europejskimi w tym również z Polską. Głównymi zaletami wyspy Krk jest to że posiada ona bogate dziedzictwo kulturalno-historyczne. Znajdziemy na niej tętniące życiem kurorty turystyczne, tysiącletnie stare miasta, małe kameralne wioski, zadbane plaże miejskie, ustronne i ciche zatoczki, bary, kluby, restauracje i kawiarnie. Wszystko to po to aby sprostać wymaganiom wszystkich turystów z różnych stron świata i zagwarantować dla nich tanie noclegi w Chorwacji.

Wyspa Ciovo (Čiovo), Środkowa Dalmacja:
Ciovo to duża wyspa położona obok średniowiecznego, zabytkowego miasta Trogir w Środkowej Dalmacji. Jest ona połączona z lądem ruchomym, bezpłatnym mostem. Na wyspie Ciovo znajdują się miejscowości takie jak: Okrug Gornji, Okrug Donji, Mastrinka, Arbanija, Slatine i Žedno. Na Ciovo znajduje się kilka bardzo ładnych żwirowych i kamienistych plaż. Największą, bardzo dużą plażą żwirową jest plaża Okrug, która ze względu na swoją długość (około 2 km) potocznie nazywana jest Copacabaną. Wyspa Ciovo to wspaniałe miejsce na urlop, gdzie można znaleźć tanie kwatery nad morzem w Chorwacji. 

Wyspa Brać (Brač), Środkowa Dalmacja:
Jest to trzecia co do wielkości wyspa znajdująca się na morzu Adriatyckim. Największa atrakcją wyspy jest położona niedaleko miejscowości Bol, żwirowa plaża „Zlatni Rat” (Złoty Przylądek, Złoty Róg). Na wyspie są również małe plaże piaszczyste. Największym miastem wyspy jest Supetar. Pozostałe miejscowości na wyspie Brać to Sutivan, Selca, Škrip, Pučišća, Sumartin, Blaca, Milna i Gornji Humac.
Lata na wyspie Brać są bardzo ciepłe i suche, dzięki czemu mamy gwarancję słonecznej pogody przez cały wakacyjny sezon. Zimy na Brać są łagodne i wilgotne. Walory te sprawiają że kąpieli morskich w krystalicznie czystej i wyjątkowo ciepłej wodzie można tu zażywać od maja do końca września.


Wyspa Hvar,
Środkowa Dalmacja:
Jest on nazywana wyspą lawendową, ze względu na to że lawenda rośnie na wyspie Hvar w bardzo dużych ilościach. Na Hvarze słońce świeci najdłużej w roku ze wszystkich wysp basenu morza Adriatyckiego. Bardzo duża ilość zabytków historycznych stanowi o tysiącletniej historii wyspy. Najpiękniejszym miastem jest Hvar, który wraz z Dubrownikiem i Korczulą tworzą najznakomitsze klejnoty architektoniczne wybrzeża Chorwacji. Pod nazwą „Równina Starego Gradu” krajobraz kulturowy wyspy Hvar został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyspa Korczula (Korčula), Południowa Dalmacja:
Kolejną bardzo ważną, bogatą w dziedzictwo kulturowe i na pewno wartą odwiedzenia jest wyspa Korčula. Prawie połowa wyspy pokryta jest lasami a dominują w nim sosny, cyprysy i dęby. Stolicą wyspy jest położone na jej północno-wschodnim krańcu miasto Korčula, jest ono jednym z najlepiej zachowanych miast Dalmacji z długą tradycją morską i kamieniarską. Na wyspie Korčula są również inne ciekawe miejscowości min. Vela Luka, Blato, Žrnovo, Čara i Račišće.

Wyspa Mljet,  Południowa Dalmacja:
Wyspa ta jest ósmą co do wielkości wyspą na morzu Adriatyckim. Znajduje się w Dalmacji Południowej na zachód od Dubrownika. Jest ona najbardziej zalesioną wyspą na Adriatyku, około 70% wyspy jest pokryte lasem. W zachodniej części wyspy znajduje się „Park Narodowy Mljet” a największą atrakcją parku są dwa jeziora Veliko Jezero (Wielkie Jezioro) o głębokości 46 m oraz Malo Jezero (Małe Jezioro) o głębokości 29 m. Symbolem Parku Narodowego Mljet jest wyspa Sveta Marija (wyspa Najświętszej Mari Panny) położona na Wielkim Jeziorze na której znajduje się zabytkowy klasztor benedyktynów z XII wieku. Wyspa Mljet ma do zaoferowania słoneczne plaże i krystalicznie czystej wody oraz niezapomnianą atmosferę urlopu w Chorwacji z dojazdem własnym. Bardzo popularne wśród wczasowiczów są wyprawy nurkowe, gdzie można podziwiać pełen wielobarwnej fauny i flory urok morskich głębin.

wersja do druku


Polecane przez Adriatyka.pl

Apartament 2+0


Apartament 2+3


Apartament 2+3


Apartament 3+1


Apartament 4+1


Apartament 2+0


Apartament 4+1


Apartament 4+1


Apartament 4+1


Apartament 5+1


Apartament 2+3


Apartament 5+1


Apartament 2+1


Apartament 4+1


Apartament 4+2