UWAGA! Serwis adriatyka.pl wykorzystuje technologię cookies – Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Menu główne
Wyszukiwarka
Informacje o Chorwacji
Bądź na bieżąco
z naszym newsletterem:

FAQ najczęściej zadawane pytania


Kontakt

Ceny produktów

Ceny usług podane na naszej stronie są w euro. W większości ofert cena podana jest ceną za jedną dobę za cały obiekt. W naszej ofercie są też i takie oferty, gdzie ceny są cenami za jedną osobę dziennie. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy sprawdzić cennik, który znajduje  się w opisie każdej kwatery. 
                                             
                                            zespół Adriatyka.plJak rezerwować?

W celu znalezienia ciekawej i odpowiadającej Państwa kryteriom oferty należy wybrać jedną z dwóch podanych poniżej metod wyszukiwania.

Metoda pierwsza: na stronie głównej prosimy zaznaczyć w wyszukiwarce swoje kryteria i wymagania (region, miasto, data przyjazdu, data wyjazdu, liczba osób itp.). Następnie prosimy kliknąć na opcję ”szukaj”.

Metoda druga: prosimy kliknąć na opcję ”cała oferta”, która znajduje się w menu głównym.

Po wybraniu jednej z powyższych metod pojawi się wynik wyszukiwania. W tym miejscu można przejrzeć ofertę i wybrać taką propozycję która najbardziej Państwu odpowiada.

Rezerwacja:

Gdy znajdziecie już Państwo wymarzoną i odpowiadającą oczekiwaniom kwaterę to przed dokonaniem rezerwacji wymagane jest wyliczenie kosztu wynajmu korzystając z kalkulatora, który znajduje się w opisie każdego obiektu. Po obliczeniu kosztu całej usługi należy kliknąć na „zarezerwuj” (po prawej stronie ”kalkulacji ceny”) . W tym miejscu pojawi się formularz rezerwacji, w którym należy wypełnić wszystkie wymagane pola oraz wpisać swoje pytania i uwagi (jeśli są). Aby wysłać wypełniony formularz należy kliknąć na opcję ”wyślij”.

Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem pod wskazanym w formularzu rezerwacji adresem e-mail w czasie do 24 h (w dni robocze) celem potwierdzenia rezerwacji. Jeśli w tym czasie nie otrzymacie Państwo od nas żadnej wiadomości (nie licząc automatycznego potwierdzenia dokonania rezerwacji) to prosimy o kontakt z nami, ale wcześniej prosimy sprawdzić na swojej poczcie skrzynkę spam.

Uwaga! Należy wypełnić wszystkie wymagane pola formularza rezerwacji.
 Opłata klimatyczna

Opłata klimatyczna (taxa pobytowa) określona przez Ustawę o opłacie klimatycznej Republiki Chorwackiej wynosi od 1€ do 2€ dla osób dorosłych dziennie. Młodzież w wieku od 12 do 18 lat obejmuje zniżka 50% od tej kwoty, a dzieci poniżej 12 roku życia nie płacą opłaty klimatycznej. Wysokość opłaty klimatycznej zależy od miejsca pobytu w Chorwacji oraz terminu pobytu.Rezerwacje i płatności

Rezerwacje zakwaterowania są przyjmowane on-line oraz drogą elektroniczną (e-mailem). Aby zarezerwować usługę należy wpłacić zaliczkę (zależnie od wybranego sposobu płacenia). Niezwrotna zaliczka płatna jest przelewem w polskich złotych lub euro albo w funtach szterlingach na konto firmowe Adriatyka.pl. Resztę należy zapłacić w euro, na miejscu w dniu zakwaterowania się w obiekcie (jeśli nie zostało to określone inaczej).

Istnieją trzy sposoby płatności za rezerwacje.

1. do 30% ceny usługi wynajmu po zatwierdzeniu rezerwacji. 
    od 70% ceny usługi wynajmu płatne gotówką gospodarzom po              
    przyjeździe do kwatery.

2. 50% ceny usługi wynajmu po zatwierdzeniu rezerwacji. 
    50% ceny usługi wynajmu płatne gotówką gospodarzom po przyjeździe     do kwatery.

3. 100% ceny za usługę wynajmu według oferty.

Firma Adriatyka.pl preferuje pierwszą z w/w formę płatności. W nielicznych przypadkach opłata wstępna (zaliczka) może być nieco wyższa niż 30%.

Potwierdzenie rezerwacji:

Po zaksięgowaniu na naszym koncie wpłaty zaliczki (lub całej sumy) wysyłamy Państwu potwierdzenie dokonania rezerwacji wraz z dokumentem ją potwierdzającym (voucher) zawierającym następujące informacje:

- Imię, Nazwisko, adres i numer telefonu usługodawcy
- Liczbę osób / nazwiska gości korzystających z usługi
- Opis opłaconej usługi, termin korzystania z usługi
- Usługi dodatkowe (jeśli takie występują)
- Uwagi dotyczące opłaty klimatycznej
- Wysokość dokonanej wpłaty
- Kwotę pozostałą do zapłaty
- Inne informacje

Nie wystawiamy faktur VAT. Klient otrzymuje rachunek za wynajem od właściciela obiektu po zakwaterowaniu się w kwaterze (po dokonaniu pełnej wpłaty).Dojazd własny (winiety)

W opłacie za wynajem w prezentowanych na naszej stronie ofertach (dotyczy to wszystkich obiektów) nie ma zawartych kosztów transportu i ubezpieczenia. Klient musi sam we własnym zakresie dotrzeć do miejscowości w której ma dokonaną rezerwację i jeśli chce może na własną rękę wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W krajach tranzytowych do i z Chorwacji obowiązują winiety. Można je kupić na każdej granicy i na stacjach benzynowych przy granicach. Musimy pamiętać, że za brak ważnej winiety grozi mandat. Winietę musimy posiadać przed wjazdem na płatny odcinek drogi.

Winiety w Czechach dla pojazdów do 3,5 tony: 

Od 1 stycznia 2021 w Czechach dotychczasowe fizyczne winiety naklejane na szybę pojazdu zostają zastąpione przez e-winiety.  E-winiety można kupić online, są one również dostępne w oddziałach Czeskiej Poczty, na wybranych stacjach benzynowych oraz w specjalnych samoobsługowych punktach rozmieszczonych w pobliżu granicy.

- 10-dniowa winieta (oznaczenie D) kosztuje 310 CZK (około 12.50 €)

- miesięczna winieta (oznaczenie M) kosztuje 440 CZK (około 18 €)

- winieta roczna (oznaczenie R) kosztuje 1500 CZK (około 60€)

 CZK = Korona czeska

Winiety w Austrii dla pojazdów do 3,5 tony:

- 10-dniowa winieta kosztuje 9,60 €

- 2-miesięczna winieta kosztuje 28,20 €
           
- roczna winieta kosztuje 93,80 €

Winiety w Słowenii dla pojazdów do 3.5 tony (klasa 2A):

- tygodniowa winieta kosztuje 15.00 €

- miesięczna winieta kosztuje 30.00 €

- roczna winieta kosztuje  110,00 €

Winiety na Węgrzech dla pojazdów do 3,5 tony (D1) przewożących maksymalnie 7 osób (łącznie z kierowcą):

 - 7-dniowa winieta kosztuje 3820 HUF

- 30-dniowa winieta kosztuje 5210 HUF

- roczna winieta kosztuje 46850 HUF

 HUF = Forint węgierski

 Winiety (eWiniety) na Słowacji dla pojazdów do 3,5 tony:

 - 10-dniowa winieta kosztuje 10,00 €

- 30-dniowa winieta kosztuje 14,00 €

- roczna winieta kosztuje 50,00 €

W Chorwacji nie stosuje się winiet ale tak jak w Polsce przejazd autostradami jest płatny. Opłaty dokonujemy na bramkach przy zjazdach z autostrady. Przykładowe (wybrane) ceny opłat za autostrady w Chorwacji przedstawiamy poniżej:

Autostrada A2 Trakošćan - Zagrzeb kosztuje 48 kun

Autostrada A1 Zagrzeb - Trogir (Prgomet) kosztuje 167 kun

Mapa autostrad w Chorwacji:
 

 

 


Polecane przez Adriatyka.pl

Apartament 4+0


Apartament 4+1


Apartament 2+2


Dom 9+0


Apartament 4+2


Apartament 4+2


Apartament 4+4


Apartament 2+2


Apartament 4+0


Apartament 4+1


Domek 2+1


Apartament 4+2


Apartament 2+2


Apartament 3+2


Apartament 4+0