UWAGA! Serwis adriatyka.pl wykorzystuje technologię cookies – Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
     wybierz język     info@adriatyka.pl
Adriatyka.pl
+48 22 219 51 53
Menu główne
Informacje o Chorwacji
Bądź na bieżąco
z naszym newsletterem:

FAQ najczęściej zadawane pytania

Pogoda w Chorwacji

 
SPLITKontakt
Aktualne kursy walut


O Chorwacji

Chorwacja jest to państwo położonym w europie południowej ze stolicą w Zagrzebiu. Posiada od południowego zachodu dostęp do ciepłego i czystego Morza Adriatyckiego. Graniczy od wschodu z Serbią oraz Węgrami, od północy ze Słowenią a od południa z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą. Chorwacja od 1 lipca 2013 jest członkiem Unii Europejskiej.

Powierzchnia lądowa Chorwacji wynosi 56 594 km², powierzchnia morskich wód terytorialnych Chorwacji  wynosi 31 067 km².

Nadmorskie rejony Chorwacji to Istria, Kwarner (Kvarner), Północna Dalmacja, Środkowa Dalmacja, Południowa Dalmacja.

Liczba obywateli Chorwacji to 4,253 000 (dane z 2013 roku). Większość mieszkańców stanowią Chorwaci. Najliczniejszymi mniejszościami narodowymi są Serbowie, Bośniacy, Słoweńcy, Węgrzy, Czesi, Włosi i Albańczycy.

Oficjalną walutą w Chorwacji jest kuna (1 HRK = 100 lip). Tak jak w większości krajów europejskich obcą walutę można wymieniać w kantorach, bankach i urzędach pocztowych. Karty kredytowe (Eurocard/Mastercard, Visa i American Express) są akceptowane wszystkich bankomatach, sklepach, stacjach benzynowych, restauracjach, sklepach, hotelach oraz na bramkach na autostradach.

W Chorwacji znajdziemy trzy strefy klimatyczne. W strefie kontynentalnej przeważa klimat umiarkowany. W górach powyżej 1600 m n.p.m. występuje klimat górski. Na obszarach położonych wzdłuż wybrzeża Adriatyku panuje ciepły klimat śródziemnomorski (zimy są łagodne i wilgotne a lata suche i gorące). Temperatura średnia w części kontynentalnej: zima: od - 2°C do 0°C, lato: około 20°C. Średnia temperatura na wybrzeżu: zima  5°C do 9°C, lato: 22°C do 25°C. Średnia temperatura morza w okresie zimowym 12°C, latem to około 25°C. 

 

 

wersja do druku


Galerie zdjęćChorwacja - Croatia - KroatienPolecane przez Adriatyka.pl

Apartament 2+2


Apartament 6+2


Apartament 11+0


Dom 10+2


Apartament 4+2


Apartament 4+3


Apartament 7+0


Apartament 4+1


Dom 7+0


Apartament 2+0


Apartament 4+1


Apartament 4+2


Apartament 4+1


Apartament 2+3


Apartament 2+2