UWAGA! Serwis adriatyka.pl wykorzystuje technologię cookies – Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Menu główne
Wyszukiwarka
Informacje o Chorwacji
Bądź na bieżąco
z naszym newsletterem:

FAQ najczęściej zadawane pytania


Kontakt

Południowa Dalmacja

Południowa Dalmacja, Chorwacja

Dalmacja Południowa to najcieplejszy i zarazem najciekawszy turystycznie region Chorwacji. Rozpoczyna się w okolicach miasta Makarska położonego na Makarska Riviera a kończy się za miastem Dubrownik potocznie zwanym „Perłą Adriatyku”. Południowa Dalmacja jest szczególnie atrakcyjna przez wzgląd na wyjątkową nieregularną linią brzegową z licznymi przybrzeżnymi wyspami i wysepkami. Region ten obfituje w urokliwe tętniące życiem kurorty jak i ciche i kameralne wioski rybackie. Głównymi miastami Dalmacji Południowej są Makarska, Tucepi, Podgora, Zaostrog, Dubrovnik i Cavtat. Najładniejszymi i najczęściej odwiedzanymi wyspami tego regionu są Korcula, Lastovo i Mljet. Oferują one słoneczne plaże i krystalicznie czyste wody oraz niezapomnianą atmosferę wczasów w Chorwacji z dojazdem własnym. Poza tym kwatery w Chorwacji południowej są bardzo dobrze wyposażone, nowoczesne i z pewnością zaspokoją wymogi wszystkich nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Większość kwater znajduje się nad morzem lub w niedalekiej odległości od morza. W śród turystów bardzo popularne są zorganizowane wyprawy nurkowe, podczas których można podziwiać pełen wielobarwnej fauny i flory urok morskich głębin.


Klimat Dalmacji Południowej:
W Dalmacji Północnej panuje bardzo ciepły klimat śródziemnomorski. W lecie temperatura maksymalna wynosi około 35
°C. Natomiast w zimie temperatura bardzo rzadko spada poniżej 10 °C. Na południu Dalmacji panuje pogoda wręcz stworzona do wczasów nad morzem. W tej części Chorwacji znajdzie się bardzo dużo powodów aby wynająć tu dom letniskowy, apartament lub pokój nad samym morzem. 

Plaże Dalmacji Południowej:
W Dalmacji Południowej wybrzeże składa się z kamienisto-piaszczystych plaż. Krystalicznie czysta woda zaprasza do kąpieli a w większości żwirowe plaże do wylegiwania się na słońcu. W rejonie tym znajdziemy też wiele plaż dla naturystów (szczególnie na wyspach).Ciekawe miejsca w Dalmacji Południowej:
Najciekawszym miastem i stolicą regionu jest Dubrownik, leży on bezpośrednio nad Morzem Adriatyckim. Jego piękna, historyczna starówka jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik jest okrążony potężnymi, o długości 1940 metrów, kamiennymi murami obronnymi. W samym mieście jest mnóstwo zabytków historycznych i kulturalnych. Latem w Dubrovniku a szczególnie w jego starej części odbywają się liczne imprezy turystyczne. 

wersja do druku


Polecane przez Adriatyka.pl

Apartament 4+2


Apartament 2+0


Dom 8+0


Apartament 2+2


Apartament 5+0


Apartament 4+0


Apartament 5+0


Dom 5+3


Apartament 2+3


Apartament 8+0


Apartament 4+1


Apartament 4+1


Apartament 4+4


Apartament 2+1


Apartament 4+4