UWAGA! Serwis adriatyka.pl wykorzystuje technologię cookies – Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
************************* Uwaga!!! Informujemy że w dniu 19.07.24 (piątek) nasze biuro będzie nieczynne ****************************
Menu główne
Wyszukiwarka
Informacje o Chorwacji
Bądź na bieżąco
z naszym newsletterem:

FAQ najczęściej zadawane pytania


Kontakt

Północna Dalmacja

Północna Dalmacja, Chorwacja

Północna Dalmacja to znany nadmorski region w Chorwacji, położony pomiędzy regionem Kvarner i Dalmacją Środkową. Rozpoczyna się w okolicach wyspy Pag a kończy w okolicach malowniczego miasta Primosten. Jest to wspaniałe miejsce wypoczynku i punkt wypadowy do parków narodowych Plitwice, Paklenica, Kornati oraz Parku Narodowego Krka słynący z wodospadów. Większość osób wybiera urlop w Chorwacji z dojazdem własnym, gdyż daje to gwarancję swobody i pełnej niezależności przy planowaniu wycieczek. Bardzo ciekawe ukształtowanie terenu zapewni rozrywkę zarówno plażowiczom, odkrywcom jak i osobom lubiącym wspinaczkę. Dalmacja Północna jest szczególnie atrakcyjna przez wzgląd na wyjątkowe wybrzeże, bardzo czyste morze, ładne plaże, piękne miasta oraz archipelag ponad 1200 wysp. Na bardzo urozmaiconej linii brzegowej znajdziemy liczne zatoczki, półwyspy, wysepki oraz strome klify. Region ten obfituje w urokliwe, ciche i kameralne wioski rybackie oraz tętniące życiem kurorty. Głównymi miastami Dalmacji Północnej są Starigrad-Poklenica, Privlaka, Nin, Zadar, Biograd na Moru, Vodice i Sibenik. Na terenie Północnej Dalmacji znajduje się bardzo duże jezioro Vransko. Każdy kto zarezerwuje noclegi w Chorwacji północnej będzie bardzo zadowolony z wyposażenia kwater a zróżnicowany standard apartamentów z widokiem na morze z pewnością zaspokoi wymogi każdego nawet najbardziej wymagającego turysty.

Klimat Północnej Dalmacji:
W Dalmacji Północnej panuje klimat śródziemnomorski, wzgórza porastają drzewka oliwne, figowce i lasy sosnowe. W lecie temperatura maksymalna wynosi około 30
°C. Natomiast w zimie temperatura bardzo rzadko spada poniżej 0°C

Plaże Północnej Dalmacji
W Dalmacji Północnej znajdziemy piękne plaże piaszczyste, żwirowe i kamieniste. W rejonie tym znajdziemy też kilka plaż dla naturystów. 

Ciekawe miejsca Północnej Dalmacji :
Warte odwiedzenia jest miasto Zadar. Pomiędzy zabytkowymi miejskimi murami i bramami znajdziemy dużo ciekawych miejsc, kawiarni, restauracji, kilka kościołów i muzeów. Warto zobaczyć przedromański kościół św. Donata z IX wieku oraz romańską katedrę św. Anastazji z przełomu XII i XIII wieku.

Bardzo cennym i znanym zabytkiem jest znajdująca się w Sibeniku Katedra św. Jakuba z XV wieku, znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Niezwykłą atrakcję w Dalmacji Północnej stanowi Park Narodowy Kornati. To raj dla miłośników nurkowania. Park liczy około 140 wysp, większość z nich jest niezamieszkana i jałowa, jednak tworzą one idealne warunki dla żeglugi i pływania.
 

wersja do druku


Polecane przez Adriatyka.pl

Apartament 2+1


Apartament 2+1


Apartament 2+2


Apartament 4+1


Apartament 4+1


Apartament 2+1


Apartament 2+2


Apartament 4+1


Apartament 5+1


Dom 5+3


Apartament 4+2


Apartament 2+3


Apartament 4+1


Apartament 4+4


Apartament 4+1